Admin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Admin

AntClub07 Antalya'nın Rakipsiz Tek Paylaşım Platformu

PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Üzeltme)

2 posters
YazarMesaj
Jaden yuki
yeni üye
yeni üye
Jaden yuki

Üzeltme) Empty
MesajKonu: Üzeltme)   Üzeltme) Icon_minitimeCuma Kas. 09, 2007 2:33 pm

İtalya'nın Treviso Şehrindeki Santa Maria Assunta Kilisesi'nin Rahibi Aldo Daniele, Kasabadaki Müslümanlar'ın İbadetlerini Yerine Getirebilmeleri İçin Kilisenin Bazı Bölümlerinin Cuma Günü Namaz Kılınması Amacıyla Müslümanlar'a Açıldığını Söyledi.

İtalya'nın Treviso şehrindeki Santa Maria Assunta Kilisesi'nin rahibi Aldo Daniele, kasabadaki Müslümanlar'ın ibadetlerini yerine getirebilmeleri için kilisenin bazı bölümlerinin cuma günü namaz kılınması amacıyla Müslümanlar'a açıldığını söyledi.

İtalya'nın Treviso şehrine bağlı Veneto bölgesindeki 11 bin 400 nüfuslu Paderno di Ponzano Kasabası'nda bulunan Santa Maria Assunta Kilisesi rahibi Danieli, kasabada yaşayan 640 yabancı uyruklu vatandaş arasındaki Müslümanlar'în ibadetlerini yerine getirmesi için cuma günleri kilisenin bir bölümünü Müslümanlar'a açtığını söyledi. Danieli, "Diyalog için kapıların açık olması gerekiyor. Hatırlatmak gerekir ki, Papa II. Jean Paul, Müslümanlar için 'saygıdeğer Müslüman kardeşlerim' ifadesini kullanıyordu. Bu

durumda kapılar neden kapansın. Benim için hepimiz Allah'ın kuluyuz ve kardeşçe, hep birlikte barış içinde yaşamak için ne gerekiyorsa yapılması gerekir. Paderno di Ponzano Kasabası'ndaki Müslüman kardeşlerimiz için önemli ibadet günlerinden biri olan cuma günü, onlara böyle bir imkan vermek istedim. Bu sayede yine bir ibadet yeri olan kilisede, Allah'ın huzurunda dini görevlerini yerine getirme fırsatını bulmuş olacaklar" dedi. Cuma günleri yaklaşık 200 Müslüman'ın ibadet için kiliseye geldiğini kaydeden

69 yaşındaki rahip, "Ramazan ayında bin, bin 200 Müslüman kiliseye gelerek, bir gün de olsa ibadetlerini yerine getirme imkanı buldu. Bu, beni oldukça mutlu ediyor" diye konuştu.

Bu uygulamayı 2 yıldır sürdürdüğünü belirten rahip, bunun için kimseden izin almadığını, çünkü bunun bir yerde hayır amacı taşıdığını söyledi. Bölgenin en yaşlı rahibi olmasının yanında, profesör olduğunu da dile getiren rahip Danieli, "Eğer bu uygulamadan vazgeçmemi isteyen olsaydı, kulak asmazdım. Küfür eden Hıristiyanlar'ın yerine ibadet eden Müslümanlar'ı tercih ederim" ifadelerini kullandı. Bu uygulamaya geçtiği zaman, Müslümanlar'ın kısa sürede kiliseyi sahiplenebilecekleri yönünde uyarılar aldığını

söyleyen rahip, "Ben kesinlikle ırkçı değilim. Bu şekilde düşünenler hata ediyor. Bu tür korkulardan kurtulmak için, cesaretli olmak gerekir. Papa da, 'diyalog için kapıları açık tutun, bunu herkes için olduğu gibi, Müslümanlar için de yapın' çağrısında bulunmuştu" diye konuştu.
Korkusus Hayalet
Moderatör
Korkusus Hayalet

Character sheet
Oyun: korkusus hayalet

Üzeltme) Empty
MesajKonu: Geri: Üzeltme)   Üzeltme) Icon_minitimeC.tesi Şub. 16, 2008 1:21 pm

Neutral haber için saol Sleep

Üzeltme)
1 sayfadaki 1 sayfası