Admin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Admin

AntClub07 Antalya'nın Rakipsiz Tek Paylaşım Platformu

PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş

2 posters
YazarMesaj
Jaden yuki
yeni üye
yeni üye
Jaden yuki

PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş Empty
MesajKonu: PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş   PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş Icon_minitimeCuma Kas. 09, 2007 2:29 pm

PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş Pkk-nin-bomba-eylem-talimatini-hademe-vermis_o

PKK Terör Örgütünün Üstlendiği Diyarbakır'daki Bombalı Saldırı Emrini Verdiği İddia Edilen Devletin 15 Yıllık Kadrolu Personeli Tutuklandı.

1 polis memurunun şehit olduğu 2'si polis 7 kişinin yaralandığı saldırı sonrası tutuklanan okul hademesi için 280 yıl hapis istemi ile dava açıldı. Diyarbakır'da 10 Ekim Ramazan Bayramı arefe gecesi Balıkçılarbaşı semtinde terzi dükkanına atılan el bombası saldırı olayının perde arkası aralanıyor. 1 polis memurunun şehit olduğu, 2'si polis 7 kişinin yaralandığı olay sonrası kente büyük operasyon yapan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri olayla bağlantısı olan 2 zanlıyı yakaladı.

PKK terör örgütünün üstlendiği kanlı saldırı emrini verdiği iddia edilen okul hademesi M.O tutuklu bulunuyor. Milli Eğitim Müdürülüğü'ne bağlı Alipaşa İlköğretim Okulunda hizmetli personel olarak çalışan M.O'nun bombalama emrini verdiği ile sürülüyor. Yasadışı toplantı ve gösteri yürüyüşleri nedeniyle daha önce 3 kez Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince gözaltına alınan M.O.'nun son saldırı öncesi tutuksuz yargılanması devam ediliyordu. Uzun yıllar önce eşinden boşanan sanık, devletin

aylık verdiği 700 YTL ile 3 çocuğunun geçimini sağlıyor.

280'ER YIL HAPİS İSTENİLİYOR

10 Ekim günü Balıkçılarbaşı semtinde terzi dükkanına atılan el bombası saldırı sonrası 1 polis memuru şehit olduğu, 2'si polis 7 kişinin yaralandığı patlama sonrası gözaltına alınan M.O ve Z.G hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi tamamlayarak dava açtı. İddianamede, bombalı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Z.G ile azmettiren M.O'nun, "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, yasadışı örgüt üyesi olmak, patlayıcı madde taşımak, kamu görevi yapan kişileri öldümek ve yaralamak ve

mala zarar vermek" gibi suçlamalarla 280'er yıl hapis cezasına çarptırılmaları istendi. M.O ve Z.G. Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Bombalı saldırıyı yaptığı gerekçesiyle olay sonrası Diyarbakır Emniyet Müdürülüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafında yapılan operasyon ile gözaltına alınan Z.G. polis sorgusunda suçunu itiraf edip saldırı emrini M.O'nun verdiğini söylerken, savcılığa verdiği ifade ise olayla bağlantısı olmadığını söyledi. 280 yıl hapis istemi ile tutuklu bulunan sanık Z.G. savcılığa verdiği ifadede, "Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Olayın olduğu saatlerde evimde ailem ile birlikte iftar yemeği yedikten

sonra oturuyordum. Patlamayı evdeyken öğrendim. Daha önceki olaylarda hakkımda tahkikat yapıldığı için polis beni evde alır diye ben de halamın evine kaçtım. Sonra polisler gelip beni gözaltına aldılar. PKK ile ilgili bir bağlantım yok, şüpheli M.O'yu mahallede tanıyorum, ilk ifadem polis baskısı olduğu için tamamen hayal ürünüdür" dediği öğrenildi.

Diyarbakır Alipaşa İlköğretim Okulunda devletin kadrolu hizmetli olarak çalışan M.O. saldırı emri verdiği gerekçesiyle tutuklu bulunuyor. Daha önce 3 kez gözlatına alınan M.O olayı araştıran savcıya verdiği ifadesinde, "Hakkımdaki suçları kabul etmiyorum olayla ilgim yok, 15 yıldır kadrolu çalışıyorum. Örgüt ve PKK ile hiçbir ilişkim yok. Şüpheli Z.G'yi aile dostu olduğu için tanırım. Olayın talimatı ve kullanılan bombayı benim verdiği iddia ediliyor bu suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Tutuklu bulunan M.O ve Z.G isimli sanıkların avukatı Cebbar Leygara, sanıkların olayla bağlantısı olmadığını belirterek, "Saldırıyı örgüt üstlendi. Ancak olay sonrası yakalanan kişilere baktığımızda örgütsel bir bağlantı göremiyoruz. Örgütler bir saldırı yaptıklarında talimatı veren ve eylemi gerçekleştiren kişiler bir birlerini tanımamaları gerekiyor. Zaten 2 müvekilim ise suçu kabul etmediler. Sanıkların suçsuz olduğunu, adaletin en kısa sürede tecelli edeceğini düşünüyorum" dedi
Korkusus Hayalet
Moderatör
Korkusus Hayalet

Character sheet
Oyun: korkusus hayalet

PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş Empty
MesajKonu: Geri: PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş   PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş Icon_minitimeC.tesi Şub. 16, 2008 1:22 pm

Shocked saol

PKK'nın Bomba Eylem Talimatını Hademe Vermiş
1 sayfadaki 1 sayfası